ארנה רהיטים מעוצבים לבית – מערכות ישיבה, ספות, סלונים, ספות פינתיות – רהיטים בעיצוב אישי

03-5229578

סגור חיפוש
ראשי מגזין ריהוט הבית מערכות ישיבה בסגנון עתיק - ההיסטוריה חוזרת?

מערכות ישיבה בסגנון עתיק – ההיסטוריה חוזרת?

ארנה מעצבים מגזין ריהוט הבית, מערכות ישיבה, ספות מעוצבות, ריהוט לבית 16.12.13

מערכות ישיבה מבד | עור

סגנון מערכת הישיבה שתבחרו תקבע את הטון בחלל ההסבה בבית. מי שמוצא את הסגנון העתיק אקסקלוסיבי ואטרקטיבי, ישמח לגלות שחברות רהיטים רבות אינן מותירות את קהל אוהבי הריהוט העתיק ללא תשובה מספקת. אילו מערכות ישיבה קיימות בסגנון הריהוט העתיק ומה מאפיין מערכות ישיבה אלו?

 

מערכות ישיבה בסגנון עתיק – מה מתחשק לכם?

נגרים אמנים היוצרים מערכות ישיבה בהתאם לדרישה, מציעים לקהל הרחב את פינות הישיבה בסגנון הוויקטוריאני, רנסנס, בידרמאייר, לואי 14/15 ועוד. התכנון, הייצור, העיצוב והפיקוח מצויים תחת חברת הרהיטים או נגר הבית. הריהוט העתיק מתהדר בנוכחות בעלת עוצמה. מערכות ישיבה המעוצבות בעבודת יד מאופיינות במראה מוקפד. רהיט עתיק מביא לבית הלקוח את ניחוח התקופה ואת האווירה הייחודית לה.

 

הריהוט הוויקטוריאני מקורו באנגליה. הוא מאופיין בפיתוחים עדינים ובמראה מעוגל. על פי רוב יהיה מיוצר מעץ המהגוני. אחד מסמני ההיכר של מזנון סלוני ויקטוריאני, לדוגמה, הן הרגליים המעוגלות עליהן מונח המזנון. לעומת זאת, תקופת הרנסנס מביאה רהיטים בעלי פיתוח מורכב. אלה מאופיינים במראה כבד וגדול, וניתן למצוא אותם לרוב בגרמניה, בצרפת ובאוסטריה (מרכז אירופה).

 

בידרמאייר הנו סגנון ריהוט יוקרתי שמקורו במרכז אירופה ובעיקר בגרמניה. העיצוב המתוחכם בא לידי ביטוי בקישוטי עץ מפותחים הנוספים לפרזול (ידיות ובוקסות: בית המפתח). אלה משולבים עם פורניר וקנטים בצבע בייץ שחור. אי אפשר לטעות בסגנון זה.

 

לואי ה-14 ולואי ה- 15 הטביעו את חותמם בעיצובים שונים של ריהוט חדרי ההסבה. מדובר על המלוכה הצרפתית שאכן השפיעה רבות על עיצוב הרהיטים בצרפת אז והיום. אלו הם ה'מרקטרי'- אותם הפיתוחים המוקפדים של הפורניר. צורת העלים, הענפים וזרי הפרחים מאפיינים את עבודת האומן מאותה התקופה. ברור שמדובר בעבודת יד מוקפדת.

 

דוגמה נוספת שבולטת מאותה התקופה היא ה'פרקרטרי', כלומר פס דק של פורניר הצמוד לפס דק נוסף. אלה מודבקים לכל פלטה בחלק העליון של הרהיט וגם מסביב למבנה המגרה. המראה המתקבל הוא של מסגרת תמונה. פיתוחים מברונזה, אם היו על גבי הריהוט, צופו בזמנו בציפוי 14 קראט זהב.

מערכות ישיבה עתיקות נוספות מסגנונות אחרים ומתקדמים הן: הארט נובו/דקו, רהיטים מתקופתו של לואי פיליפ וכמו כן המלך הנרי ה-2. אלה מאופיינות בקו כבד פחות ובהשראה של סגנון מודרני יותר. סגנונות אלה נחשבים נוחים לשימוש, קלים להזזה וכמובן עמידים.

 

כמה עובדות מרתקות לפני סיום

רהיט נחשב עתיק אם מלאו לו לפחות 100 שנים והוא עדיין יפה למראה. עלותו בהחלט יכולה להיות גבוהה. כיום מסוגלים נגרים אמנים לייצר ריהוט בסגנונות שונים. לרוב מדובר בעיצוב מסולסל ומורכב למראה ובגימור (פטינה בלשון מקצועית) מוקפד מאוד. לעתים נחשב הריהוט העתיק מוצג מוזיאוני ורשויות המכס מתייחסות לכך ברצינות רבה בעת מעבר גבול של רהיט הנחשב עתיק.

כתבה הבאה כתבה הבאה כתבה קודמת כתבה הבאה
image/svg+xml

איזה מוצר מעניין אתכם?

השאירו פרטים לקבלת הצעות ודילים הכי אטרקטיביים×
שאלות?
לחץ להודעה מהירה