ארנה רהיטים מעוצבים לבית – מערכות ישיבה, ספות, סלונים, ספות פינתיות – רהיטים בעיצוב אישי

03-5229578

סגור חיפוש
ראשי סלון פינתי ספה פינתית יתרונות וחסרונות

ספה פינתית יתרונות וחסרונות

ארנה מעצבים סלון פינתי, ספות, ספות פינתיות 14.10.13

ספות פינתיות
נשמח לדירוג

כמה טיפים על ספות פינתיות

מדוע דווקא פינה? מדוע לא מערכת ישיבה סטנדרטית בעלת ספת תלת, ספת דו וספה יחידה? התשובות מגוונות. כל לקוח והסלון המתאים לו ביותר. אבל לפני הוצאה כה רצינית חשוב לזכור כי מדובר ברהיט בעל נוכחות משמעותית מאוד בחלל הבית. כל היתרונות והחסרונות של ספות פינתיות במאמר הבא.

מודולריות יתרון של סלון פינתי

ספה פינתית בנויה בדרך כלל מכמה יחידות ישיבה בודדות המוצמדות זו לזו. עובדה זו מקנה חופש תנועה וקלות הזזה של כל יחידה. אם מערכת תלת מושבית תהיה קשה להזזה, הרי שמערכת מודולרית ניתנת לשינוע המאפשר ניקיון מאחוריה ובסביבתה בקלות יתרה.

מצד שני, משום שהמערכת מודולרית, יש לקחת בחשבון את הניידות הקיימת של כל חלק וחלק. על פי רוב לא ייפרדו החלקים אלה מאלה, אך ייתכן מצב בו הם יזוזו וייפרדו בשל תנועה מרובה של היושבים אליהם, שימוש כמשחק על ידי ילדים- קפיצות לדוגמה, ישיבה על קו החיבור וכדומה. יש לשים לב לכך.

על כל פנים, חשוב לציין כי המודולריות מאפשרת את עיצוב החלל בצורות שונות ומגוונות. סלון פינתי יכול להיות מוצב בהתאם למבנה הקבוע והמומלץ- לאורך הקירות ובמפגש בין צלעות החדר, אך משום שמדובר בחלקים, הרי ניתן להעביר אותם ממקום למקום וליצור מבני ישיבה שונים. כך יכול הסלון לענות על צרכים שונים ומשתנים כגון מסיבות, מפגשים משפחתיים וכדומה.

ספות פינתיות מקנות חופש עיצובי

כאמור, ספה פינתית מאופיינת בחלקים המוצמדים יחדיו ולכן המשחק העיצובי האפשרי הוא נרחב. ניתן לבחור יחידות במגוון צבעים ולשבצן יחד בחלל המגורים. הסלון המתקבל הנו ייחודי וצבעוני. על פי טעמו של הלקוח.

אך מצד שני, חשוב לקחת בחשבון כי רכישה של מערכות ישיבה היא רכישה לטווח ארוך, ולכן מומלץ לבחור צבעים איתם ניתן לחיות בשלום גם במהלך השנים הבאות. חשוב לבדוק כי אין מדובר בשעשוע עיצובי רגעי בלבד הנובע רק בשל האפשרות הקיימת.

מפגש אינטימי- חשוב?

ספה לסלון מיועדת לספק מרחב בחלל על ידי הצמדות מקסימלית לפינה ולשתי צלעות הסלון. בצורה זו נחסך המרחב הנדרש ליחידות הסטנדרטיות: שלוש, שתיים ואחת. על פי רוב דורשות היחידה האחת והיחידה של שני מקומות הישיבה חלל במרכז הסלון ואחת מהן, לפחות, פונה בגבה לבני הבית.

מצד שני, ספה פינתית אמנם מייצרת מקום אך אינה מייצרת מפגש אינטימי היכול להיווצר על ידי המערכת הסטנדרטית המוכרת. הנוכחים אמנם יושבים זה לצד זה לאורך הקיר, אך חייבים לשנות את תנוחתם במהלך שיחה כדי ליצור קשר עין. בדרך כלל ספות מופנות אלה מול אלה ומאפשרות קשר עין בצורה נוחה הרבה יותר.

לסיכום: ספה פינתית חוסכת במקום, נוחה לשינוע ומאפשרת שינוי עיצובי בחלל בשל החלקים הנפרדים בה, אך המבנה שלה עשוי לפגוע ביצירת קשר עין ועלול לגרום לנפילת היושב בשל ישיבה על חיבור בין חלקים או תזוזת חלק. מה מתאים לכם? לאחר קריאה, סבירות שאתם כבר יודעים.

כתבה הבאה כתבה הבאה כתבה קודמת כתבה הבאה
image/svg+xml

איזה מוצר מעניין אתכם?

השאירו פרטים לקבלת הצעות ודילים הכי אטרקטיביים×
שאלות?
לחץ להודעה מהירה